SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI     

 KLAS I a , I b, ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Dnia 7 czerwca 2018r. klasy pierwsze oraz oddział przedszkolny wraz wychowawczyniami wyjechały na jednodniową wycieczkę do Ziołowego Zakątka w Korycinach. Siedziba Ziołowego Zakątka mieści się wśród malowniczych pól i lasów. Miejsce to tchnie spokojem i toczy się swoim leniwym tempem, zgodnym z naturą i porami roku. Na tych terenach wciąż żywa jest tradycja zielarska, z której korzystamy i czerpiemy prozdrowotne właściwości.

 

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego oraz uważne słuchanie gawędy o ziołach, ich właściwościach, zastosowaniu w wielu dziedzinach życia. Następnie odbyły się warsztaty ziołowe. Uczestnicy wycieczki mogli własnoręcznie wykonać mieszanki ziołowo-kwiatowe z udostępnionych ziół np. mięty, pokrzywy, lawendy, czarnego bzu czy dzikiej róży. Kolejnym punktem był spacer po ekologicznym gospodarstwie. Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy zwierzęta i ptaki m.in. kozy, świnie, konie, osły, króliki, kaczki, pawie, papugi.

Po wielu atrakcjach i zajęciach edukacyjnych zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami. W pobliskim ogrodzie uczniowie mogli bawić się na placu zabaw, zbudowanym z naturalnych materiałów. Bezpiecznie korzystali ze sprzętów małego ogrodnika czy małego kucharza. Dzieci z ochotą bawiły się w domkach na drzewie.

Ostatnim punktem była wizyta w ekologicznym sklepie firmy Dary Natury. Nasi uczniowie zakupili ekologiczne zioła, oleje, herbatki oraz przyprawy. Z dobrym humorem i uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy w drogę powrotną do Białegostoku.

 

Więcej zdjęć na stronie galerii