W POSZUKIWANIU DROGI

VIII TYDZIEŃ WYCHOWANIA

W dniach 9-15 września 2018r., przeżywamy  w Polsce VIII Tydzień Wychowania, będący wspólną inicjatywą Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. W naszej szkole w tym tygodniu przeprowadzane są lekcje i pogadanki w klasach młodszych i starszych w kaplicy szkolnej modlimy się za wszystkich zaangażowanych w wychowanie.

            "W poszukiwaniu drogi" – to hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania, w związku z tym w katedrze Białostockiej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, dla uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół i placówek katolickich, dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Z naszej szkoły czynny udział wzięli uczniowie wraz z wychowawcami klas VII oraz przedstawiciele klasy VIII.

 

Po Eucharystii uczestnicy udali się do centrum Wystawienniczo-Konferencyjnej, gdzie odbywała się dalsza część wydarzeń związanych z Tygodniem Wychowania.

Po uroczystym przywitaniu przedstawiono zacnych i dostojnych gości wraz z Arcybiskupem Białostockim na czele. Głównym prelegentem był ks. Marek Studencki – autor materiałów przygotowanych duszpasterzom, katechetom i wychowawcom. Które  związane są z problematyką rozeznawania powołania i towarzyszenia dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu drogi życia.

 

Prelegenci podkreślali, że  wychowanie to proces i służy formacji młodych ludzi a Pan Bóg dla każdego ma plan, który młody człowiek może odczytać przez słowo Boże oraz przez dobry przykład – rodziców, nauczycieli, rówieśników. Ważne jest więc nie zagłuszać w sobie pragnienia pełnienia woli Bożej, człowiek szczęśliwy znajduje sens mimo trudności, należy więc podejmować proces  odkrywania powołania w szerokim tego słowie znaczenia, aby odkrywać tę drogę którą Pan Bóg dla nas przygotował.