STOP !!!!!

HALLOWEEN

Ostatnio dużo się mów i słyszy o „zabawach w Halloween”, wędrujących po sąsiadach i krzyczących: „poczęstunek albo psikus”, zastanówmy się głęboko, w jakim „święcie” tak naprawdę pozwalamy dzieciom uczestniczyć.

Nie jest prawdą, że to tylko zabawa traktowana z przymrużeniem oka, której towarzyszy makabryczna sceneria wszechobecnych kościotrupów widzianych nawet na ubraniach w sklepach dziecięcych a co gorsza u wielu dzieci, podświetlanych dyń czy czaszek. Prawda jest zgoła inna, Halloween zostało wprowadzone przez ezoteryczno-satanistyczną kulturę. Kultura ta w jego opinii nakłania nas lub zachęca do uprawiania nie tylko czarów, ale także spirytualizmu oraz satanizmu. Wydaje się, że to tylko zabawa…Taką samą opinię wyraża wielu kapłanów katolickich na całym świecie, apelują oni do wiernych, by nie poddali się próbie deprecjonowania dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

 

Osoba wierząca nie może być tolerancyjna wobec zła. We współczesnym świecie coraz częściej pod pojęciem tolerancja kryje się wiele działań, które nie tylko niszczą człowieka, ale też oddalają go od Boga. Obecne próby nacisku na łączenie Halloween z dniem Wszystkich Świętych są oczywistym przykładem kompletnego zagubienia duchowego oraz braku uporządkowania w sferze wartości religijnych.

Wielu kapłanów min. Świętej pamięci biskup Jan Chrapek uważał, że ten bezbożny obrzęd jest bardzo promowany   przez media. Gorąco apelujemy  do rodziców aby pielęgnowali w swoich dzieciach nie tylko katolicką, ale też polską tradycję dnia Wszystkich Świętych, dzięki której młode pokolenie Polaków będzie uodpornione na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą Halloween. Nie dajmy sobie wmówić, że powinniśmy być w tej sprawie bardziej tolerancyjni i że to jedynie „fajna”!!!! zabawa.