MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Serdecznie zapraszamy Wszystkich, dla których ważne jest Życie i Rodzina na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca 2015 roku. Wspólnie z Uczniami naszej szkoły, ich Rodzicami, Rodzinami i Przyjaciółmi chcemy dziękować Bogu za dar życia i za nasze Rodziny oraz prosić o dalsze błogosławieństwo.

W tym roku nasza szkoła aktywnie włącza się w organizację marszu. Nasi uczniowie zaśpiewają dwie piosenki: "Wśród tylu dróg"(klasy III) oraz "Niech Święty jednoczy nas" (klasy IV-VI), zaprezentują pokaz mażoretek (klasy VI) oraz pokaz tańca nowoczesnego(Gimnazjum).

Szczegóły marszu na plakacie poniżej.


 

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Przyjaciołom naszej Szkoły za liczną obecność na procesji Bożego Ciała. Jest to wyjątkowa uroczystość dla ludzi wierzących, gdyż jest doskonałą okazją do dziękczynienia Panu Bogu za dar Eucharystii oraz okazją do dawania świadectwa o swojej wierze.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Uroczystości w galerii


  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca 2015 roku dzieci naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w uroczystościach ku czci „Żołnierzy Wyklętych”. O godzinie 11.00 odbyła się w białostockiej Katedrze Msza Św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Po niej na Rynku Kościuszki, pod tablicą upamiętniającą procesy polityczne żołnierzy podziemia, które odbywały się po wojnie w budynku kina „Ton” zostały złożone kwiaty i wieńce. Na koniec uczniowie wraz z uczestnikami uroczystości przeszli pod pomnik Armii Krajowej, gdzie zostały zapalone znicze. Uroczystości jak i sam marsz cieszyły się dużym zainteresowaniem białostoczan, którzy w ten sposób chcieli oddać hołd bohaterskim „Żołnierzom Wyklętym”.

  więcej zdjęć: galeria


 40 rocznica śmierci Bł. Michała Sopoćki

W najbliższych dniach obchodzimy 40 rocznicę śmierci Bł. Michała Sopoćki. Nasze Siostry Misjonarki opiekowały się tym czcigodnym kapłanem do ostatnich chwil życia.

Zapraszamy do udziału w UROCZYSTOŚCI KU CZCI BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w dniach 13-14 lutego 2015 oraz na otwarcie wystawy o bł. ks. Michale Sopoćce w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym rozpoczęcie 16 lutego 2015 o godz: 15:00 koronką do Miłosierdzia Bożego, otwarcie wystawy o 16.00.


 

Orszak Trzech Króli

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


 

Dzień Tradycji Rzeczypospolitej

Dnia 11 października 2014 roku nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji patriotycznej imprezy pt.: „Dzień Tradycji Rzeczypospolitej”.

Podlaska Chorągiew Husarska pod komendą rotmistrza Dariusza Wasilewskiego, (prezesa Fundacji Obowiązek Polski) przemieściła się wraz z barwnym orszakiem, spod Rynku Kościuszki, ulicą Mickiewicza, na miejskie lotnisko Krywlany. 

 

Na terenie naszej szkoły, zorganizowany został przystanek, podczas którego dzieci i młodzież z naszej szkoły, serdecznie przywitały wyjątkowych gości. Ogromny transparent „Wiwat Rzeczypospolita” już z daleka witał nadjeżdżających gości. Nasi uczniowie odśpiewali pieśni patriotyczne, m.in. „Idzie żołnierz borem lasem”.

Uczniowie poprzez tę imprezę, wzięli udział w żywej lekcji historii. Mieli możliwość obejrzenia nowożytnych kawalerzystów/husarzy w pełnym rynsztunku, a także towarzyszące im „białogłowy” ubrane w stroje z epoki. Mogli także zapoznać się z życiem codziennym i obyczajami panującymi w dawnych czasach. 

Z pewnością taki sposób przedstawiania wydarzeń z przeszłości, jest niezwykle ciekawy i interesujący.

Zapraszamy do galerii zdjęć!


 

Obchody 75. Rocznicy agresji ZSRR na Polskę

17 września 2014 roku poczty sztandarowe obu naszych szkół, wzięły udział w miejskich obchodach 75. Rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystość miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku. Punktualnie o 12.00, w całym mieście na znak pamięci zabrzmiały syreny alarmowe. 

 

Podczas uroczystości odśpiewano hymn państwowy, następnie przemawiali miejscowi notable z prezydentem miasta na czele. Po złożeniu wieńców przez przedstawicieli organizacji państwowych, żołnierze białostockiego garnizonu, oddali salwę honorową.

Atak radziecki na Polskę był wynikiem tajnego, niemiecko-radzieckiego paktu, tzw. Ribbentrop-Mołotow. Podpisany w sierpniu 1939 r. dokument zobowiązywał do wkroczenia Armii Czerwonej na terytorium Polski, gdyby Niemcy byli z nią w stanie wojny.

Jako powód ataku na Polskę ZSRR oficjalnie podawał rozpad państwa i ucieczkę rządu (choć stało się to dopiero po otrzymaniu wiadomości o wkroczeniu Armii Czerwonej) oraz konieczność ochrony mienia i życia zamieszkujących na wschodzie RP Ukraińców i Białorusinów. Wkroczenie Armii Czerwonej oznaczało, że Polska atakowana jest z dwóch stron: przez Niemców i Sowietów.

17 września jest także Dniem Sybiraka.

Zapraszamy do galerii zdjęć