Dnia 24 września 2015 r. uczniowie klas I b, I c i I e Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Pokośnie.

           Program wycieczki obejmował zapoznanie uczniów z tradycjami i zwyczajami Indian. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy pokaz jazdy konnej wykonany przez Indiankę. Wszyscy z zapartym tchem przyglądali się skokom przez przeszkody, jeździe konnej w różnym tempie oraz specjalnych sztuczek wykonywanych przez konia. Po pokazie udaliśmy się do stajni, gdzie w indiańskim stylu zjedliśmy drugie śniadanie. Pełni sił ruszyliśmy poznawać tradycje i zwyczaje Indian. Jedna grupa poszła na jazdę konną, a druga została w stajni, gdzie Indianin pokazywał nam narzędzia, ubrania, zabawki tradycyjne dla tej kultury. Później nastąpiła zmiana. W następnej kolejności udaliśmy się na ogromny plac z tipi, gdzie czekało nas strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, łowienie ryb oraz poszukiwanie złota, które mogliśmy zabrać do domu. Bawiliśmy się fantastycznie. Niestety czas szybko mija, więc po zakupieniu tradycyjnych pamiątek indiańskich ruszyliśmy na obiad o „Pensjonatu Poniatowski” w Suchowoli. Po posiłku ruszyliśmy na spacer, by stanąć w samym środku Europy. Pan Pilot opowiedział nam również o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, który to swoje dzieciństwo spędził właśnie w tej miejscowości. Wyczerpani całodzienną wycieczką, ruszyliśmy w drogę powrotną.

To był niesamowicie pozytywny czas. Wszyscy, czy to dzieci czy wychowawcy, uznali tę wyprawę za super, ekstra, fantastyczną. Oby każda następna była równie niesamowita.